TOPlist

Penzion Na Staré Škole

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Penzion Na Staré Škole se nachází v krásné přírodě Orlických hor, mezi obcemi Olešnice a Sedloňov v obci Polom. Radost z pobytu u nás umocňují nádherné výhledy, a jedno z nejčistších ovzduší v CR v nadmořské výšce 700m. Penzion je u trasy cyklobusu a cyklostezek s možností turistických vycházek. V zimním období ideální rodinou rekreaci doplňuje cca 400 metrů vzdálená sjezdovka, v Ski Areálu Olešnice, která je i při nedostatku sněhu zasněžována, probíhá zde i noční lyžování za výborného osvětlení 500m dlouhé sjezdovky, 4 vleky a dětská školička. V okolí je nepřeberné množství běžkařských terénů to vše s výhledem na panoráma Orlických hor a vzdálenějších Krkonoš. Od jara do podzimu si můžete užít klidné a pohodové prostředí pro turistiku a cykloturistiku, a při procházkách si vychutnat krásu naší přírody.Naše prostory jsou idealní základnou pro menší nebo větší rodinné výlety, pro seniory se zájmem o pohodu a relax. V areálu je k dispozici dětské hřiště s pískovištěm, kolotoč, houpačky a volejbalové, popř. nohejbalové hřiště, venkovní altán, a dvě letní zahrádky, ale také množství historických zajímavostí a kulturních památek v okolí.
Vybavení a služby
Celoroční ubytování, kde výhodná dostupnost, cena a kvalita je realizována ve dvou, tří až pětilůžkových pokojích, resp studiích každý se sociálním zařízením. K dispozici je také šestilůžkový luxusní apartmán. V přízemí objektu je bezbarierový přístup k jednomu pokoji, restauraci s 30 místy resp. společenské místnosti, a zimní zahradě s 20ti místy se stolním tenisem. Pro hosty penzionu je připravena infra sauna. V celém penzionu je bezplatné wifi připojení. K dispozici je v zimní zahradě školící místnost a pro cca 20 osob s možností různého využití, jako je stolní tenis, tanec. Dále je na penzionu otevřené ohniště, zahradní domek s grilováním a malou kuchyňkou, popř i k pronájmu, pro cca 10-15 osob, a cca 10x stání pro karavany, a obytná auta včetně zázemí.Z penzionu je cca 10 km do aquaparku s celoročním provozem na Polské straně s 90m tobogánem a mořskou vodou. Návštěvu vám zpříjemníme 20 % slevou. Nedaleko penzionu se nacházejí muzea se systémem opevnění z druhé světové války a podzemím. Pro hosty našeho penzionu je také možnost návštěvy se slevou na vstupném 50% do největšího evropského Muzea kočárků panenek a patentních listin v Náchodě.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Lanový park Deštné – sjezd na lanovkách 80m, půjčovna koloběžek, čtyřkolek, tříkolek, terréních bruslí, horských kol, umělá stěna, rybaření. Aquapark Kudowa Zdroj PL (www.besen.eurograf.pl), 90m tobogán, vyřivky a slaná mořská voda celoroční provoz 8km, Dinosaurpark v Karlově (www.park.dinozaury.pl), Szcelienec Wielki (Hejšovina), Bludné skály (www.skalnimesta.cz), Skiareály Olešnice (sjezdovka cca 400m), Sedloňov, Deštné, Šerlich, skiareál Zielenec PL, Rychnov nad Kněžnou – barokní zámek 16.století, zámecký kostel Nejsvětější Trojice a muzeum hraček. Opočno – barokní zámek 15.století s parkem a oborou. Náchod – Muzeum kočárků panenek a patentních listin Evropská rarita, a barokní zámek 16. stol. – z hradu 1270. Nové Město nad Metují barokní zámek 16. stol., letiště pro aerotaxi, parašutismus, přírodní rezervace Peklo. Častolovice – renesanční zámek 15.stol. Česká Skalice – údolní přehrada Rozkoš, muzeum B. Němcové Jaroměř – pevnost Josefov. PĚCHOTNÍ SRUB SNĚŽNÉ – SKUTINA s muzeem.
Virtuální prohlídku penzionu si můžete prohlédnout ZDE